Vakfımızdan Kareler

Girişimcilik Eğitimleri

5

Şahinbey SYDV’den Girişimcilik Eğitimleri

Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı çalışabilir, üretebilir durumdaki yoksul ve işsiz vatandaşlarımızın toplum hayatına aktif ve üretken olarak katılımına yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Şahinbey SYD tarafından, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile birlikte Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında 3294 sayılı Kanun kapsamında yer alan ve kendi işyerini açmak isteyen 200 yoksul vatandaşımıza yönelik olarak girişimcilik eğitimi programları düzenlendi. Eğitimi başarıyla tamamlayabilen ve çeşitli uygulamalar kapsamında hibe kredilerden faydalanabilecek 171 vatandaşımız için sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Tören konuşan Şahinbey SYDV Başkanı Kaymakam Uğur Turan katılımcılara girişimciliğin ülkenin kalkınması için çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Hepimiz bu bayrağın altında şerefle, onurla, güvenle yaşamaktayız. Bu topraklara ve ecdada gönül borcumuz var. Ülkemizin ekonomik kalkınmasında pay sahibi olmak milletçe alın terimizi katmak bizi onurlandıracaktır. Bu anlamda kadın vatandaşlarımızın da istihdamı konusunda kendine güvenen girişimciler olmalarını çok önemsiyorum.” dedi.

Törende ayrıca girişimcilik eğitimine katılıp iş yeri açabilmek için hibe kredi desteği alan vatandaşlarımız da işyerlerini kurarak geçimlerini sağlayabilmelerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek belirterek Bakanımız Sayın Fatma Şahine ve projede görev alan tüm yetkililere teşekkürlerini ilettiler. 

Faydalı Linkler

Adsiz  link2  link3 

 

link4  link5  link6

 

                           link7   aile         sosyal copy

İletişim Bilgileri

Eyüboğlu Mahallesi, Değirmen Sokak No: 5/ E Şahinbey / Gaziantep

Telefon:0342 220 10 57  Fax:0342 220 61 70