MÜTEVELLİ HEYET ÜYELERİ

MÜTEVELLİ HEYET

Vakıfların karar organları “vakıf mütevelli heyeti” dir.
İl ve İlçelerde tüm yardım programları, vakıf mütevelli heyetlerinin kararları ile yürütülmektedir.
9 Aralık 2004 tarih ve 25665 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5263 Sayılı “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri” Hakkındaki Kanunun 19. maddesi ile; 3294 Sayılı Kanunun 7 nci maddesinin birinci ve ikinci fıkraları değiştirilmiş, dördüncü fıkrası madde metninden çıkartılarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının “mütevelli heyetlerinin oluşumu” yeniden düzenlenmiştir.

İL SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ

Vali başkanlığında, belediye başkanı, defterdar, il milli eğitim müdürü, il sağlık müdürü, SHÇEK il müdürü, il müftüsünün yanı sıra il tarım müdürü, köy ve mahalle muhtarlarının kendi aralarından seçecekleri 1 köy muhtarı,1 mahalle muhtarı, 2 sivil toplum kuruluşu temsilcisi, 2 hayırsever vatandaştan oluşmaktadır.

İLÇE SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ

Kaymakam başkanlığında, belediye başkanı, malmüdürü, ilçe milli eğitim müdürü, sağlık bakanlığı ilçe üst görevlisi, ilçe müftüsünün yanı sıra varsa ilçe tarım müdürü, köy ve mahalle muhtarlarının kendi aralarından seçecekleri 1 köy muhtarı, 1 mahalle muhtarı, 1 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile 2 hayırsever vatandaştan oluşmaktadır.

Faydalı Linkler

Adsiz  link2  link3 

 

link4  link5  link6

 

                           link7   aile         sosyal copy

İletişim Bilgileri

Eyüboğlu Mahallesi, Değirmen Sokak No: 5/ E Şahinbey / Gaziantep

Telefon:0342 220 10 57  Fax:0342 220 61 70